Akyaka Yeme İçme Yerleri


Muğla Akyaka'da bulunan, tavsiye edilen yeme içme yerleri; Azmak Restoranları, meyhaneler, lokanta ve kafeler.
26 Nisan 2021
Türkiye'nin güneybatısında, Muğla ilinin Ula ilçesine bağlı olan Akyaka, denizi, kumu ve doğal güzelliklerinin yanı sıra; bir çok değerli gastronomi duraklarına da ev sahipliği yapmaktadır.

Akyaka yeme içme kültürü, çoğunluğu mevsim sebze ve otlarından oluşan zeytinyağlı yemekler; deniz ürünleri, meze ve ızgaralardan oluşur. Ege Mutfağı'nın en güzel örneklerini bulabileceğiniz, Akyaka Yeme İçme Tavsiyelerimizi sizinle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.


Azmak RestoranlarıAkyaka Yeme İçme Rehberi: Tavsiye Edilen Restoran, Lokanta ve Meyhaneler

Akyaka Kadın Azmağı zengin flora ve faunası ve eşsiz güzelliği ile dünyada sayılı yerler arasında bulunur. Bu güzelliğinin yanı sıra, Kadın Azmağı boyunca sıralanan Azmak restoranları'nın ünü ise ülke sınırlarını aşmış bulunmakta. Bunlar arasındaki tavsiyelerimize göz atalım:


 • Kordon Restaurant 4.7/5 / ₺₺₺


Akyaka Kadın Azmağı boyunca sıralanan meşhur restoranlardan ilki Kordon Restaurant. Menüsü, diğer Azmak yerlerinde olduğu gibi deniz ürünleri ve meze ağırlıklı.
İletişim: 0 252 243 52 51
Konum: Azmakboyu Sok. Akyaka, Ula


 • Halil'in Yeri 4.7/5 / ₺₺₺


Halil'in Yeri, Akyaka Kadın Azmağı'nın en eski işletmelerinden olup, deniz ürünleri ve meze ağırlıklı servis yapmaktadır.
İletişim: 0 850 346 56 22
Konum: İnişdibi Cad. No: 48 Akyaka, Ula


 • Orfoz Restaurant 4.7/5 / ₺₺₺


Akyaka Orfoz Restaurant, Akyaka Kadın Azmağında yer alan, bölgenin en eski işletmelerindendir. Azmak nehrine yakınlığı ve yemeklerinin lezzeti ile tavsiyelerimiz arasında yer almaktadır.
İletişim: 0 252 243 59 59
Konum: Sarıoğlu Sk. No: 48 Akyaka, Ula


Akyaka Yeme İçme Tavsiyeleri - Kadın Azmağı


Ev ve Sokak Yemekleri


Akyaka Gunluk Apart - Yeme İçme Tavsiyeleri, sarma


Akyaka'da denemenize değer, bir çok ev yemeği lokantası, sokak yemekleri ve ızgara çeşitleri bulabileceğiniz mekanlar vardır. Akyaka'da Balık ekmek yemek, meşhur Akçapınar Tostçusu'nda kahvaltı; ev yemekleri servis eden bir lokantada taze sebze yemeklerii ile öğle yemeği gibi mutlaka denemeniz gereken lezzet durakları bulunur. Akyaka Yeme İçme tavsiyelerimizi sizin için derledik:

 • Akçapınar Tostçusu 4.9/5 /


Akyaka'daki meşhur Akçapınar Tostçusu uzun yıllardır aynı yerinde hizmet veremeye devam ederken, ünü yurtiçi ve hatta yurtdışına taşmıştır. Akçapınar tostunun yanı sıra, pidesi ve ayranıyla da Akyaka seyahatiniz boyunca mutlaka denemeniz gereken yeme içme duraklarındandır.
İletişim: 0 252 244 81 38
Konum: Akçapınar Mah. Akyaka, Ula


Akyaka Gunluk Apart Yeme İçme Tavsiyeleri, tostKafe, Bar ve Meyhaneler • Selanik Meyhane 4.8/5 / ₺₺


Akyaka'da Karanfil Sokakta bulunan Selanik, zengin ve lezzetli mezeleri ve ızgara ve güveçte servis edilen ana yemekleri ile gitmeniz gereken lezzet duraklarından.
İletişim: 0 542 724 4848
Konum: Karanfil Sokak 9/A Akyaka, Ula • İnceden Meyhane 4.7/5 / ₺₺


Akyaka İnceden Meyhane, lezzetli mezeler ve özgün ana yemekleri servis eden bir Akyaka Meyhanesi'dir.
Konum: Karanfil Sokak 11 Akyaka, Ula • West Cafe & Bistro 4.9/5 / ₺₺₺


Akyaka West Cafe & Bistro, Azmak nehiri boyunca konumlanan restoranlardan biridir. Komşu olduğu diğer yeme ve içme yerlerine kıyasla, deniz ürünleri ve mezenin yanı sıra, dünya mutfağı, atıştırma seçenekleri ve barı ile kendisine farklı bir yer edinir.
İletişim: 0 252 645 27 94
Konum: İnişdibi Cad. Akyaka, Ula


 • Pangea Cafe 4.7/5 / ₺₺


Akyaka, Karanfil Sokakta bulunan Pangea Cafe, sıcak ve soğuk kahve çeşitlerinin yanı sıra; alkollü içecekler ve günlük ev yapımı tatlılar bulabileceğiniz küçük ve şirin bir mekan.
İletişim:
Konum: Karanfil Sokak 8/A Akyaka, Ula • Mosso Cafe 4.8/5 / ₺₺₺


Akyaka plajında konumlanan Mosso Cafe, sıcak ve soğuk içecekleri ve geniş mutfağıyla, eşsiz günbatımlarına eşlik eden bir mekan olarak öne çıkıyor.
İletişim: 0 542 724 4848
Konum: Sanat Sokak 6 Akyaka, UlaAkyaka Yeme İçme Tavsiyeleri - Sahil


 • Deli Memet Puan: 4.7/5 / ₺₺₺


Akyaka, Karanfil Sokakta bulunan Deli Memet, akşam yemeklerinden önce veya sonra keyifle zaman geçirebileceğiniz bir bardır.
İletişim: 0 532 767 99 22
Konum: Karanfil Sokak 17 Akyaka, Ula


 • Merlo Cafe Bistro 4.8/5 / ₺₺₺


Akyaka'nın yanı başında, Akçapınar'da bulunan Merlo Cafe Bistro, yenilikçi menüsü ve güzel mekanı ile tavsiyelerimiz arasında kendine yer buluyor. Mutfağın yanı sıra bir çok sıcak, soğuk ve alkollü içicekler de bulunmaktadır.
İletişim: 0 538 082 64 82
Konum: Akçapınar Sokak 72 Ula


Akyaka Yeme İçme Tavsiyeleri - akyakagunlukapart.com