Akyaka'da Kite Surf


11 Mayıs 2021
Türkiye'nin güneybatısında, Muğla ilinin Ula ilçesine bağlı olan Akyaka, denizi; kumu ve doğal güzelliklerinin yanı sıra; Türkiye'nin ve hatta dünyanın en çok tercih edilen Kite Surf tesislerinden birine de ev sahipliği yapmaktadır. Öyle ki, 2017 ve 2018 yıllarında, Kite dünya şampiyonasına eş değer olan World Kite Boarding League, GKA turnuvasının bir ayağı Akyaka'da gerçekleştirilmiştir.

Akyaka Kite Surf tesisi, Gökova Körfezinde yer alan 3,5 kilometrelik sahil şeritinde konumlanmıştır. Bölgenin yapılaşma alanlarından ve Akyaka kent merkezinden izole olması ve üç adet azmak nehirini besleyen Gökova Körfezinin temiz deniz suyu, Akyaka'nın doğal güzelliklerini deneyimleme imkanı tanımaktadır.

Mugla Ula Akyaka Kite Surf - Nerede, Ne zaman ve Nasıl - akyakagunlukapart.com


Akyaka'da Kite Sezonu Ne Zaman?Akyaka'da Kite surf sezonu, havaların ısınması ve turizm sezonuna paralel olarak; her yılın Mayıs ayından Ekim ve hatta Kasım ayını kapsayan 5-6 aylık dönemde gerçekleşir.Akyaka'da Kite Surf EğitimiAkyaka Kite Surf plajında deniz suyu derinliğinin 1.50 metre olması, tamamen kum olan yüzeyi kite surf eğitimini oldukça kolaylaştırır. Kite surf eğitimi ücreti kurs yerine göre değişilik göstermekle birlikte, toplamda 6-8 saati bulan eğitimler 1.000 - 2.000 Türk lirasına mal olmaktadır. Kite surf ekipmanlarını kiralayabileceğiniz gibi satın almanız da mümkündür. Kite surf ekipman fiyatları üreticine göre değişmekle beraber 10.000 ile 15.000 Türk lirası civarındadır.

Akyaka'da Kite Surf eğitimi veren çeşitli kurs yerleri bulunmaktadır:


  • Kite Mercedes by Bilge Öztürk  • Kite Academy  • Kitediscovery  • Kite-extreme  • Kitebase Gökova  • Kitemaximum


Akyaka Kite Surf Egitim Yerleri ve Genel Bilgiler - akyakagunlukapart.com